Dragkista sengustaviansk
Klubbat för:
13 500 SEK
15 000 SEK
LARS ALMGREN, dragkista, sengustaviansk, stockholmsarbete, 1783, bär hallstämplar, mahogny, med mässingsbeslag och lister, invädigt med små lådor, höjd 121, 111x55 cm
Slitage och smärre skador, förstärkt, sprickor
322608
2015-08-13