Goos sjökort över Nordsjön ca 1665

Klubbat för:

1 400 SEK

2 000 SEK

KARTA NORDSJÖN. GOOS, PIETER. Passcart van de Noort zee. Amsterdam ca 1665-70.
Kolorerat graverat sjökort med kartusch, vapen och kompass rosor. Ca 44x54 cm

Rullad, fläckar, uppfodrad, lagningar, mindre skador

322611

2015-08-20