Lampa Tilgman 1960-tal
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TILGMANS KERAMIK, Marian Zawadsky, lampa, glaserat lergods, reliefdekor, motiv av fåglar i flykt, signerad och daterad Marian 1960, stämpelmärkt Tilgmans Keramik Made in Sweden, höjd exkl sockel ca 55 cm
Lampsockel med skada
322627
2015-08-13