Bordspendyl
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSPENDYL, 1800-talets andra hälft, bronserad metall, sockel med vegetativa ornament, krönt av läsande kvinna, höjd ca 34 cm, Nyckel och pendel finns
Slitage, anlöpningar, bakstycke och glaslucka saknas, Nyckel och pendel finns att avhämta vid Utlämningen
322897
2015-08-15