Karmstolar
2015-08-17
323100
| Klubbat belopp | 1 200 SEK |
| Utropspris | 1 200 SEK |
KARMSTOLAR, 1 par, 1900-talets första kvartal, senjugend, modell "Äpplet", svartbemålade, träskuren dekor, klädsel av tyg firma Svenskt Tenn, design Estrid Ericson, sitthöjd ca 47 cm
Senare bemålade, senare klädsel, slitage