Karmstolar

Karmstolar
Karmstolar
Karmstolar
Karmstolar
Karmstolar
Karmstolar
Karmstolar
Karmstolar

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 200 SEK

KARMSTOLAR, 1 par, 1900-talets första kvartal, senjugend, modell "Äpplet", svartbemålade, träskuren dekor, klädsel av tyg firma Svenskt Tenn, design Estrid Ericson, sitthöjd ca 47 cm

Senare bemålade, senare klädsel, slitage

323100

2015-08-17