Karmstolar
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
1 200 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, 1900-talets första kvartal, senjugend, modell "Äpplet", svartbemålade, träskuren dekor, klädsel av tyg firma Svenskt Tenn, design Estrid Ericson, sitthöjd ca 47 cm
Senare bemålade, senare klädsel, slitage
323100
2015-08-17