Fritz Osswald

Fritz Osswald
Fritz Osswald
Fritz Osswald
Fritz Osswald
Fritz Osswald
Fritz Osswald

Klubbat för:

6 000 SEK

Schätzwert

8 000 SEK

Beschreibung

FRITZ OSSWALD (Schweiz/Tyskland 1878-1966): "Bei Hildesheim", signerad Fritz Osswald och daterad 1915, olja på duk, 100x110 cm
På spännramens baksida etikett: "Galerie Heinemann München"

Zustandsbeschreibung

323192

2015-09-04