Dosa Ryssland

Dosa Ryssland
Dosa Ryssland
Dosa Ryssland
Dosa Ryssland
Dosa Ryssland
Dosa Ryssland
Dosa Ryssland
Dosa Ryssland
Dosa Ryssland
Dosa Ryssland
Dosa Ryssland
Dosa Ryssland

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

DOSA, silver, Ryssland, 1800-talets andra hälft, otydlig årsstämpel, spår av förgyllning, dekor av ryttare till häst, längd ca 8,5 cm, vikt ca 102 g

Slitage, lock med smärre bristning

323203

2015-08-20