Ekselius stolar

Ekselius stolar
Ekselius stolar
Ekselius stolar
Ekselius stolar
Ekselius stolar
Ekselius stolar
Ekselius stolar
Ekselius stolar

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

KARL ERIK EKSELIUS (1914-1998), stolar, 6 st., karmstolar, 2 st., ek, för JOC, sitsar klädda i svart läder, ryggbrickor med rotting, brännmärkta "JOC Design Karl Erik Ekselius Vetlanda Made in Sweden", sitthöjd ca 46 cm

Rotting med skador, slitage, rotting delvis bemålad

323279

2015-08-18