Ekselius stolar
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
KARL ERIK EKSELIUS (1914-1998), stolar, 6 st., karmstolar, 2 st., ek, för JOC, sitsar klädda i svart läder, ryggbrickor med rotting, brännmärkta "JOC Design Karl Erik Ekselius Vetlanda Made in Sweden", sitthöjd ca 46 cm
Rotting med skador, slitage, rotting delvis bemålad
323279
2015-08-18