Ekselius teak sideboard
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KARL ERIK EKSELIUS (1914-1998), sideboard, för JOC, teak, 1960-tal, skjutdörrar med bakomliggande lådor och hyllplan fanerade i ek, brännmärkt "JOC Design Karl Erik Ekselius Vetlanda Made in Sweden", höjd ca 80, 190x46 cm
Slitage, hål i skivan, en låda i inredningen saknas
323282
2015-08-19