Ekselius teak sideboard

Ekselius teak sideboard
Ekselius teak sideboard
Ekselius teak sideboard
Ekselius teak sideboard
Ekselius teak sideboard
Ekselius teak sideboard
Ekselius teak sideboard
Ekselius teak sideboard
Ekselius teak sideboard
Ekselius teak sideboard
Ekselius teak sideboard
Ekselius teak sideboard

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

KARL ERIK EKSELIUS (1914-1998), sideboard, för JOC, teak, 1960-tal, skjutdörrar med bakomliggande lådor och hyllplan fanerade i ek, brännmärkt "JOC Design Karl Erik Ekselius Vetlanda Made in Sweden", höjd ca 80, 190x46 cm

Slitage, hål i skivan, en låda i inredningen saknas

323282

2015-08-19