Huggare m/1856

Huggare m/1856
Huggare m/1856
Huggare m/1856
Huggare m/1856
Huggare m/1856
Huggare m/1856
Huggare m/1856
Huggare m/1856
Huggare m/1856
Huggare m/1856
Huggare m/1856
Huggare m/1856

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

800 SEK

SABEL, 1800-tal, förnicklad klinga, balja med 2 koppelringar, längd ca 87 cm, HUGGARE, svensk m/1856, svärtat fäste av trä, numrerad 77, längd ca 64 cm

Slitage, huggarens klinga med hack

323312

2015-08-19