Tallrikar Qianlong

Tallrikar Qianlong
Tallrikar Qianlong
Tallrikar Qianlong
Tallrikar Qianlong

Klubbat för:

750 SEK

Utropspris

1 000 SEK

TALLRIKAR, 2 st, porslin, Kina, 1700-tal, Qianlong (1736-95), konturerade brätten, dekor i famille rose samt delvis förgyllt, motiv av figurscen med barn och buffel, diameter ca 23 cm

Ett fat med lagningar, nagg

323400

2015-08-21