Tallrikar Qianlong
Klubbat för:
750 SEK
Utropspris
1 000 SEK
TALLRIKAR, 2 st, porslin, Kina, 1700-tal, Qianlong (1736-95), konturerade brätten, dekor i famille rose samt delvis förgyllt, motiv av figurscen med barn och buffel, diameter ca 23 cm
Ett fat med lagningar, nagg
323400
2015-08-21