Kandelabrar nyrokoko
Klubbat för:
19 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
KANDELABRAR, 1 par, förgylld brons, nyrokoko, 1800-talets senare del, för sex ljus vardera, rikt dekorerade med putti och blomsterslingor, bär numrering 1823A, höjd ca 61 cm
Enstaka smärre bristning
323489
2015-08-22