Richard Mortensen Solsidan

Richard Mortensen Solsidan
Richard Mortensen Solsidan

Klubbat för:

7 000 SEK

Schätzwert

8 000 SEK

Beschreibung

RICHARD MORTENSEN (Danmark, 1910-1993): "Solsidan", signerad och numrerad Mortensen 61/150, 1988, färgserigrafi, bildmått 84x104 cm, rammått 116x136 cm (yttermått),
PROVENIENS: Galerie Börjeson, Malmö

Zustandsbeschreibung

323520

2015-08-22