Spegel Karl Johan
2015-08-22
323592
| Klubbat belopp | 1 200 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
SPEGEL, Karl Johan, 1800-talets första hälft, fanerad i mahogny, dekorbeslag i mässing föreställande solfjädrar samt vilande man, ca 110 x 54 cm
PROVENIENS: Enligt uppgift Augusta Löwenhielm f. von Fersen (1754-1846)
Senare glas, kuvert med proveniens medföljer