Gösta Nordblad olja
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GÖSTA NORDBLAD (1897-1940): Hamnmotiv, signerad Nordblad, olja på pannå, 60x72 cm
PROVENIENS: Gåva från Sveriges Redareförening till Södra Sveriges Stuvareförbund 1958
UTSTÄLLD: Minnesutställningen Kungl. Akademien 1945
323654
2015-08-24