Gösta Nordblad olja

Gösta Nordblad olja
Gösta Nordblad olja
Gösta Nordblad olja
Gösta Nordblad olja

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GÖSTA NORDBLAD (1897-1940): Hamnmotiv, signerad Nordblad, olja på pannå, 60x72 cm
PROVENIENS: Gåva från Sveriges Redareförening till Södra Sveriges Stuvareförbund 1958
UTSTÄLLD: Minnesutställningen Kungl. Akademien 1945

323654

2015-08-24