Nilsson Axel oljemålning
Klubbat för:
7 000 SEK
Utropspris
7 000 SEK
AXEL NILSSON (1889-1981): "Från Karlbergskanalen", signerad Axel Nilsson, enligt anteckning på spännramen utförd 1933, olja på duk, ca 20 x 24 cm
Proveniens: Beijers Auktioner 910522, Stockholms Auktionsverk, Moderna Kvalitén 041104
Färgbortfall
323684
2015-08-24