Nilsson Axel oljemålning

Nilsson Axel oljemålning
Nilsson Axel oljemålning
Nilsson Axel oljemålning
Nilsson Axel oljemålning
Nilsson Axel oljemålning
Nilsson Axel oljemålning

Klubbat för:

7 000 SEK

Utropspris

7 000 SEK

AXEL NILSSON (1889-1981): "Från Karlbergskanalen", signerad Axel Nilsson, enligt anteckning på spännramen utförd 1933, olja på duk, ca 20 x 24 cm
Proveniens: Beijers Auktioner 910522, Stockholms Auktionsverk, Moderna Kvalitén 041104

Färgbortfall

323684

2015-08-24