Kinesiska figuriner

Kinesiska figuriner
Kinesiska figuriner
Kinesiska figuriner
Kinesiska figuriner
Kinesiska figuriner
Kinesiska figuriner

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FIGURINER, 3 st, porslin, Kina, 1900-tal, föreställande visa män hållandes ruyistav, persika och scroll, polykromt bemålade samt förgyllda, höjd ca 24-27 cm

En del saknas

323705

2015-08-24