Kaffe- och teservis 4 delar och bricka silver

Klubbat för:

7 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

KAFFE- och TESERVIS, 4 dlr, BRICKA, sterlingsilver, Thailand 1900-talets andra hälft, på livet medalkjonger med orientaliska motiv, lockknoppar i form av elefanter, oval bricka med reliefkant, kaffekannans höjd 22,5, brickans längd 45,5 cm, vikt ca 2380 g

Tekannans fot intryckt på flera ställen - bucklor

323730

2015-08-28