Saladiers (Selected)
Klubbat för:
5 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
A SET OF FOUR BOWLS, enamelled and decorated with flowers, Qianlong (1736-95), c. 15 x 10 cm
SALADIERER, 4 st, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor i famille rosefärger av ströblommor, ca 15x10cm
Skador: Kantnagg
323732
2015-09-01