Ytterfoder design Josef Ekberg
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JOSEF EKBERG, ytterfoder, "Sgrafitto", flintgods, Gustavsberg 1923, reliefdekor av blommor och blad i blått mot ljusblå fond, signerad Gustafsberg 1923 J.E, höjd 20 diameter 24 cm
Invändiga krackeleringar
323765
2015-08-25