Ytterfoder design Josef Ekberg

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

2 000 SEK

JOSEF EKBERG, ytterfoder, "Sgrafitto", flintgods, Gustavsberg 1923, reliefdekor av blommor och blad i blått mot ljusblå fond, signerad Gustafsberg 1923 J.E, höjd 20 diameter 24 cm

Invändiga krackeleringar

323765

2015-08-25