Bricka och serveringsbestick

Bricka och serveringsbestick
Bricka och serveringsbestick
Bricka och serveringsbestick
Bricka och serveringsbestick
Bricka och serveringsbestick
Bricka och serveringsbestick

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BRICKOR, 2 st., TEKANNA, SERVERINGSBESTICK, pläter, delvis England, 1800-tal, delvis nyrokoko, gravyr med motiv av rocailler och blommor, tekanna i form av pumpa, etui till serveringsbestick medföljer, brickans längd ca 46 cm, tekannans höjd ca 13, längd 28 cm

Bricka saknar handtag, tekanna med lagningar, gångjärn utan stift, slitage

323862

2015-08-25