Carl Johansson Kollektion Vasa Konst

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

5 000 SEK

CARL JOHANSSON (1863-1944), Utsikt af Sörberget och Andvikssjön i Refsund (Jemtland), osignerad, utförd på 1880-talet, olja på duk, 51x76,5 cm,
text a tergo "Revsund norra Jämtland målad av Carl Johansson"

Duklagningar

323955

2015-09-13