Hadar Jönzén, Par vid bänk-.Strandvägen, Stockholm

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

3 000 SEK

HADAR JÖNZÉN (1885-1977), "Par vid bänk - Strandvägen", signerad Hadar Jönzen, olja på pannå, 65 x 80 cm.
Historik: Lysningspresent från konstnären till nuvarande ägarens mor omkring 1942..

323985

2015-08-31