Helmer Osslund, Modell mot grön bakgrund

Klubbat för:

8 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

HELMER OSSLUND (1866-1938): Modell mot grön bakgrund, signerad Helmer Osslund, olja på smörpapper fäst på duk, 34 x 43 cm. På baksidan utställningsetikett. Proveniens: Bukowski Auktioner, katalog nr 417, Höstauktionen 1981, katalognr 193

Lagning, reva

323986

2015-08-26