Anshelm Schultzberg, Vinterlandskap

Klubbat för:

10 000 SEK

Utropspris

14 000 SEK

ANSHELM SCHULTZBERG (1862-1945): Höstlandskap, Stockholm - Djutgården med utsikt mot fartyget af Chapman, signerad och daterad A. Schultzberg Djurgården 1924, olja på duk, 74x100 cm.

rispa i duken

324025

2015-09-04