Georges Braque
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GEORGES BRAQUE (1882-1963): Vase de Fleurs, signerad med initialer i trycket samt bär signatur G. Braque samt påskrift H/C i blyerts, färglitografi, bildyta 33x28 cm
Proveniens: Edition Combat de la Paix, Paris, enligt medföljande intyg utfärdat i Milano 1966
Gulnad, färgerna blekta
324124
2015-08-26