Georges Braque

Georges Braque
Georges Braque
Georges Braque
Georges Braque

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

GEORGES BRAQUE (1882-1963): Vase de Fleurs, signerad med initialer i trycket samt bär signatur G. Braque samt påskrift H/C i blyerts, färglitografi, bildyta 33x28 cm
Proveniens: Edition Combat de la Paix, Paris, enligt medföljande intyg utfärdat i Milano 1966

Gulnad, färgerna blekta

324124

2015-08-26