Karl Isakson Symbolism Kollektion Vasa Konst
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KARL ISAKSON (1878-1922),
"Hösten", monogramsignerad och daterad K. I. 8/8 97, akvarell, 37x16 cm,
Intyg a tergo av konstnärens syster:
"Originalarbete av min broder Karl Isakson (1878-1922). Ester Isakson"
UTSTÄLLD: Kunstforeningen, Köpenhamn 1955
324143
2015-09-13