Vilhelm Behm Kollektion Vasa Konst
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
VILHELM BEHM (1859-1934),
Vinterdag, signerad och daterad Vilh. Behm 1900,
olja på duk, 54,5x73 cm
HISTORIK:
En något större variant av detta motiv (74x91 cm),
från samma år, ingår i Nationalmuseums samlingar
324209
2015-09-13