Vilhelm Behm Kollektion Vasa Konst

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

VILHELM BEHM (1859-1934),
Vinterdag, signerad och daterad Vilh. Behm 1900,
olja på duk, 54,5x73 cm

HISTORIK:
En något större variant av detta motiv (74x91 cm),
från samma år, ingår i Nationalmuseums samlingar

324209

2015-09-13