Hugo Carlberg Arild Kollektion Vasa Konst

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

1 000 SEK

HUGO CARLBERG
1880-1943
"Målarliv i Arild 1903", osignerad,
akvarell och tusch, 14x9 cm

Betitlad i nedre högra hörnet "Kortet talar tillräckligt !!?!!"
Text under bilden "Målarliv i Arild 1903 Hälsning från Hugo Carlberg, Herman Österlund, Rydbeck och Lundegård till Mathilde Wigert, Victor Lagerström och John Österlund i Visby" samt "Färgteckning av Hugo Carlberg 1903"

324234

2015-09-13