Hugo Carlberg Arild Kollektion Vasa Konst
Klubbat för:
550 SEK
Utropspris
1 000 SEK
HUGO CARLBERG
1880-1943
"Målarliv i Arild 1903", osignerad,
akvarell och tusch, 14x9 cm
Betitlad i nedre högra hörnet "Kortet talar tillräckligt !!?!!"
Text under bilden "Målarliv i Arild 1903 Hälsning från Hugo Carlberg, Herman Österlund, Rydbeck och Lundegård till Mathilde Wigert, Victor Lagerström och John Österlund i Visby" samt "Färgteckning av Hugo Carlberg 1903"
324234
2015-09-13