Ivar Arosenius Kollektion Vasa Konst
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
IVAR AROSENIUS (1878-1909),
Jätten kommer, osignerad, tusch 10,5x8,5 cm
Intygad a tergo av konstnärens hustru "Teckning av Ivar Arosenius intygar Eva Arosenius Dich"
Även tuschteckning a tergo Figurstudier
Proveniens: konstnärens hustru Eva Arosenius Dich
324238
2015-09-13