Vilhelm Holmgren Kollektion Vasa Konst
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
VILHELM HOLMGREN (1863-1943), Kvinna i trädgården, monogramsignerad V.H, olja, träpannå 21,5x27 cm
Text a tergo: "Tant Lina Skarpö 1926" samt
signerad ´Vilh Holmgren´, kvarlåtenskapsstämpel a tergo
Proveniens: konstnärens familj
324288
2015-09-13