Kandelaber 1800-tal

Kandelaber 1800-tal
Kandelaber 1800-tal
Kandelaber 1800-tal
Kandelaber 1800-tal
Kandelaber 1800-tal
Kandelaber 1800-tal
Kandelaber 1800-tal
Kandelaber 1800-tal
Kandelaber 1800-tal
Kandelaber 1800-tal
Kandelaber 1800-tal
Kandelaber 1800-tal
Kandelaber 1800-tal
Kandelaber 1800-tal

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

2 500 SEK

KANDELABER, 1800-talets slut, nygustaviansk stil, Polen, nysilver, 5 ljusarmar, i botten stämplad B Henneberg / Warszawa, fot med pålödd oidentifierad vapensköld, höjd ca 55 cm

Försilvring med slitage

324353

2015-08-27