Kandelaber 1800-tal
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KANDELABER, 1800-talets slut, nygustaviansk stil, Polen, nysilver, 5 ljusarmar, i botten stämplad B Henneberg / Warszawa, fot med pålödd oidentifierad vapensköld, höjd ca 55 cm
Försilvring med slitage
324353
2015-08-27