Axel Erdmann oljemålning
2015-08-27
324365
| Klubbat belopp | 2 800 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
AXEL ERDMANN (1873-1954), "Solig vinterdag i Järvsö", signerad Ax. Erdmann samt daterad 1927-1952, olja på duk, ca 48x80cm