Spiros Xenos Kollektion Vasa Konst

Klubbat för:

10 500 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SPIROS XENOS (1881-1963), "Självporträtt", signerad S Xenos, utförd 1919, olja på duk, 58x63 cm,
UTSTÄLLD:
"En epidemi av franska sjukan - Svenska Matisse-elever 1908-1911", Säfstaholms Slott, Vingåker 2007

324367

2015-09-13