Albert Hoffsten Kollektion Vasa Konst
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ALBERT HOFFSTEN (1888-1927),
Blomsterstilleben, osignerad
olja på träpannå, 59x49,5 cm,
Intyg a tergo av konstnärens hustru, Greta Hoffsten:
"Att omstående målning är målad av min make
Albert Hoffsten intygas härmed
Greta Hoffsten"
324390
2015-09-13