Albert Hoffsten Kollektion Vasa Konst

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

2 500 SEK

ALBERT HOFFSTEN (1888-1927),
Blomsterstilleben, osignerad
olja på träpannå, 59x49,5 cm,
Intyg a tergo av konstnärens hustru, Greta Hoffsten:
"Att omstående målning är målad av min make
Albert Hoffsten intygas härmed
Greta Hoffsten"

324390

2015-09-13