Spegel Niclas Falkengren
Klubbat för:
12 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
NICLAS FALKENGREN (spegelfabrikör och bildhuggare i Jönköping 1775-1813), spegel, gustaviansk, signerad NFG, Jönköpings hallstämpel, förgylld med polerat guld och slagmetall, kvicksilverfolierade glas, 77,5 x 33,5 cm
smärre dekor- och folieringsskador
324544
2015-08-31