Spegel Niclas Falkengren

Spegel Niclas Falkengren
Spegel Niclas Falkengren
Spegel Niclas Falkengren
Spegel Niclas Falkengren
Spegel Niclas Falkengren
Spegel Niclas Falkengren

Klubbat för:

12 500 SEK

Utropspris

8 000 SEK

NICLAS FALKENGREN (spegelfabrikör och bildhuggare i Jönköping 1775-1813), spegel, gustaviansk, signerad NFG, Jönköpings hallstämpel, förgylld med polerat guld och slagmetall, kvicksilverfolierade glas, 77,5 x 33,5 cm

smärre dekor- och folieringsskador

324544

2015-08-31