Fällbord 1700-talets andra hälft

Klubbat för:

21 000 SEK

8 000 SEK

JACOB SJÖLIN (mästare i Köping och Kungsör 1767-85/88), fällbord, signerat J. Sjölin samt Köpings hallstämpel, fanerat med alrot, bonad pelarfot, höjd 71, diameter 83 cm

slitage, smärre fläckar

324546

2015-08-31