Skänkstop 1800-talets första hälft

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SKÄNKSTOP, 2 st, tenn, stämplade Nils Eric Justelius (mästare i Eksjö 1820-1866) 1820 respektive Pehr Johan Mattsson (Mariestad 1808-1838) 1829, höjd 21 cm

Skador, lagningar

324549

2015-08-31