Damarbetsbord 1800-talets första hälft
2015-08-31
324555
| Klubbat belopp | 2 000 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
DAMARBETSBORD, Karl Johan, fanérat med mahogny, svärtade detaljer, en låda med fack och sytillbehör, lyrformad fot, höjd 73, 66,5 x 43,5 cm
Slitage, torrsprickor, smärre skador och lagningar, nyckel och mindre delar saknas