Matservis 96 dlr

Matservis 96 dlr
Matservis 96 dlr
Matservis 96 dlr
Matservis 96 dlr
Matservis 96 dlr
Matservis 96 dlr
Matservis 96 dlr
Matservis 96 dlr
Matservis 96 dlr
Matservis 96 dlr
Matservis 96 dlr
Matservis 96 dlr
Matservis 96 dlr
Matservis 96 dlr
Matservis 96 dlr
Matservis 96 dlr

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 500 SEK

MAT- OCH KAFFESERVIS, 96 dlr, porslin, 1900-tal, tryckt dekor av blommor och kant förgylld, bestående av: 19 mattallrikar, 11 djupa, 16 förrättstallrik, 3 uppläggningsfat, 20 assiett, 3 skålar, 2 såsskålar, terrin, 7 kaffekoppar med fat, 9 tekoppar med fat, kaffekanna, tekanna, sockerskål, mjölkkanna, tillbringare

Nagg förekommer, förgyllning med slitage

324638

2015-08-28