Matservis 96 dlr
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MAT- OCH KAFFESERVIS, 96 dlr, porslin, 1900-tal, tryckt dekor av blommor och kant förgylld, bestående av: 19 mattallrikar, 11 djupa, 16 förrättstallrik, 3 uppläggningsfat, 20 assiett, 3 skålar, 2 såsskålar, terrin, 7 kaffekoppar med fat, 9 tekoppar med fat, kaffekanna, tekanna, sockerskål, mjölkkanna, tillbringare
Nagg förekommer, förgyllning med slitage
324638
2015-08-28