Matgrupp i empirestil
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
MATGRUPP, 7 dlr, 1900-talets första hälft, empirestil, fanérad i mahogny, 6 stolar, matbord, diameter 120, höjd, 74, 2 iläggskvior a 55 cm, totallängd 230 cm,
Proveniens: Enligt uppgift inköpta på Nordiska galleriet, se även auktionsnummer 324879.
Slitage, en stol med lagningar, iläggsskivor med ofattande ytslitage
324681
2015-08-28