Uppläggningsbestick silver
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
THOMAS NORTHCOTE, 3 dlr, sterlingsilver, London England, 1797, bestående av: soppslev, såsslev, sockerströare, varav 2 invändigt förgyllda, soppslevens längd ca 35,5 cm, total vikt ca 264g
Bruksslitage och smärre bucklor
324722
2015-08-28