Bordstelefon "Tunnan"
Klubbat för:
5 400 SEK
Utropspris
7 000 SEK
LM ERICSSON, bordstelefon, "TUNNAN", omkring 1900, märkt "Stockholms Bell telefon aktiebolag Stockholm", luren märkt LM Ericsson, svartlackerat järn med förnicklade detaljer, höjd 27 cm
Proveniens: Skådespelaren och regissören Olof Thunberg
Omfattande ytskador, kompleterade detaljer
325068
2015-08-30