Bordstelefon "Tunnan"

Bordstelefon
Bordstelefon
Bordstelefon
Bordstelefon
Bordstelefon
Bordstelefon
Bordstelefon
Bordstelefon
Bordstelefon
Bordstelefon

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

7 000 SEK

LM ERICSSON, bordstelefon, "TUNNAN", omkring 1900, märkt "Stockholms Bell telefon aktiebolag Stockholm", luren märkt LM Ericsson, svartlackerat järn med förnicklade detaljer, höjd 27 cm
Proveniens: Skådespelaren och regissören Olof Thunberg

Omfattande ytskador, kompleterade detaljer

325068

2015-08-30