Servis Rosenthal
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ROSENTAHL, matservis, 72 dlr, Tyskland, omkring 1900-talets mitt, rokokostil, konturerade brätten med förgylld dekor, bestående av: 25 mattallrikar, 13 sopptallrikar, 13 förrättstallrikar, 12 assietter, såsskål, 2 serveringsskålar, 6 serveringsfat i olika storlek
Smärre bruksslitage
325074
2015-08-30