Servis Rosenthal

Servis Rosenthal
Servis Rosenthal
Servis Rosenthal
Servis Rosenthal
Servis Rosenthal
Servis Rosenthal

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ROSENTAHL, matservis, 72 dlr, Tyskland, omkring 1900-talets mitt, rokokostil, konturerade brätten med förgylld dekor, bestående av: 25 mattallrikar, 13 sopptallrikar, 13 förrättstallrikar, 12 assietter, såsskål, 2 serveringsskålar, 6 serveringsfat i olika storlek

Smärre bruksslitage

325074

2015-08-30